FAQ

W jaki sposób wysyłacie pliki? Jaki jest czas oczekiwania?

Wszystkie pliki dla programu Freestyler wysyłamy na wskazany adres e-mail niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty. Jeśli zależy Ci na szybkim otrzymaniu plików, podczas składania zamówienia wybierz płatności internetowe: Przelewy24, lub PayPal - system wyśle do Ciebie odpowiednią wiadomość w kilka minut po wpłacie. W przypadku nieotrzymania wiadomości sprawdź folder SPAM lub skontaktuj się z nami.

Wyjątkiem są pliki wykonywane na zamówienie, w takim przypadku czas realizacji jest ustalany indywidualnie, najczęściej 2-3 dni robocze dla bibliotek, 7-14 dni dla gotowego show.

 

Jak dodać "fixtury" / show do programu?

Biblioteki urządzeń wysyłamy jako plik *.pff, są w nim zapisane wszystkie informacje, obrazy, ikony... Otworzenie pliku powoduje uruchomienie programu Fixture Creator i jednoczesne zainstalowanie biblioteki we freestylerze.

Gotowe show wysyłamy jako plik backup, są w nim zapisane wszystkie potrzebne komunikaty, "fixtury", obrazki, skróty klawiaturowe... Otworzenie pliku powoduje "zainstalowanie" wszystkich danych w programie.

W każdym przypadku wysyłamy instrukcję instalacji i uruchomienia.

       

Otrzymana biblioteka (fixture) nie pasuje do mojego urządzenia.

Pliki są zawsze wykonywane według tabel dmx umieszczonych przez producentów w instrukcjach obsługi sprzętu lub po testach urządzenia, jeśli jednak zdarzy się sytuacja, że "fixtura" błędnie współpracuje z urządzeniem:

-upewnij się, że zamówiłeś plik dla posiadanego sprzętu - często pozornie identyczne urządzenia mają różną specyfikację dmx, najlepszym sposobem (choć nie dającym 100% pewności) jest porównanie tabeli dmx z instrukcji obsługi z informacjami na naszej stronie. Niestety, zwłaszcza w przypadku mniej znanych marek, czy produktów sprowadzonych z Chin, zdarza się, że dołączona tabela nie pasuje do urządzenia...

-często sprzęt posiada możliwość wyboru trybu dmx, na stronie informujemy w ilu kanałowym trybie należy ustawić urządzenie, aby plik poprawnie współpracował z urządzeniem;

-biblioteki wykonujemy zawsze na najnowszych wersjach kreatora, w przypadku używania starszych wersji programu mogą pojawić się problemy. Zalecamy zaktualizowanie programu do najnowszej wersji pobierając instalatora ze strony http://freestylerdmx.be/ , lub kontakt z nami...

-jeśli sprzęt nie daje "oznak życia" upewnij się, że interfejs usb-dmx działa, przewody dmx są sprawne, a urządzenie poprawnie zaadresowane;

-biblioteki pasuję TYLKO do programu FreestylerDMX, nie da się ich dodać do np. MyDmx itp.

W razie problemów z uruchomieniem systemu, lub jeśli uznasz, że plik nie pasuje/ jest uszkodzony skontaktuj się z nami! W każdym przypadku pomożemy!

 

Dlaczego część bibliotek zawiera obrazki gobo, kolory, itp. a inne nie?

Po pierwsze: biblioteka jest odzwierciedleniem możliwości urządzenia, nie może zwiększyć ilości jego funkcji.

Po drugie: pliki wykonujemy najczęściej na podstawie tabel dmx, jeśli producent udostępni w tabeli zdjęcia tarczy gobo to wstawimy je do biblioteki, w innym wypadku wstawimy obrazki z tekstem GOBO 1, GOBO 2, itd.Podobnie w przypadku innych funkcji.

Nie możemy wstawić do pliku danych których nie posiadamy! Jeśli zależy Ci na obrazkach przedstawiających gobo, kolory itp. prześlij nam zdjęcia z odpowiednim opisem.

 

Jak złożyć zamówienie na "fixturę"? Jaki jest koszt?

Wyślij na e-mail info.led.effect@gmail.com następujące informacje (pozycje oznaczone * są obowiązkowe):

-producent* (w przypadku braku tej informacji wstawiamy tekst "China")
-model*
-zdjęcia/skany instrukcji obsługi zawierające: zdjęcie urządzenia, tabelę dmx*
-w przypadku możliwości wybory trybu dmx informację jaką wersję mamy wykonać (w przypadku braku tej wiadomości wybieramy optymalną wg nas wersję)
- link do strony producenta, dystrybutora lub sklepu z urządzeniem.

Koszt usługi jest uzależniony od rozbudowania tabel, ilości grafik do wykonania, najczęściej nie przekracza cen już wykonanych plików, tj. 20-35zł